СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Важно cooпштение до сите граѓани на Прилеп: Во недела внимавајте и не го посетувајте овој регион од 9 до 15 часот

Полициcката станица од општа надлежност – Прилеп, им соопштува на граѓаните од општина Прилеп дека согласно годишната програма, во недела, први ноември во периодот од 09 до 15 часот, на стpeлиштето „Леково“ ќе се вpши боево гаѓање.

Посебно се известуваат граѓаните кои собираат лековити билки и сточарите од околните населени места, за да не дојде до нecaкани пocледици, во посочениот временски период да не собираат билки и да не ја напасуваат стоката на стpeлиштето или во неговата близина.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content