СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Бресквица воодушеви и е главен фаворит за победа

Бресквица во финалето на „Песни за Евровизија“ ја отпеа својата песна „Орловско гнездо“ под број три.Пејачката со својот настап ги воодушеви сите, а се чини дека песната ја отпеа многу поенергично отколку во полуфиналето.

Таа е главен фаворит за победа а со настапот го навлече гневот на Албанците кои сметаат дека стајлинот во многу потсетува на сликата „Косовка девојка“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content