Боки 13: СДСМ е секта која се убива меѓу себе, по овие избори нема да постои како партија

18

„СДСМ денеска е секта која се убива меѓу себе. По овие избори, СДСМ нема да постои како партија“, рече Јовановски и посочи дека Зоран Заев е вмешан во низа криминални дела, објасни како Сања Лукаревска ја злоупотребила својата функција, како Стефан Богоев лажел пред обвинителството….

„Најголемата животна грешка ми е што поклонив верба во човек којшто сите ги искористи и фрли. Тој ја фрли цела негова поставка од луѓе“, рече Боки 13 за експремиерот Зоран Заев и посочи дека од „Шарена револуција“ почнал рекетот во Македонија.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content