СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Божиќна бајка во најстарата црква во Прилеп во пресрет на Христовото paѓање

Најстариот црковен храм во Прилеп, Св. Благовештение, украсен во духот на Христовото раѓање – Божик.

Дева денес Надсуштествениот го раѓа и земјата му принесува пештера на Непристапниот, ангелите со пастирите славословуваат, а мудреците со ѕвездата патуваат, зашто, заради нас се роди Младенец, Предвечниот Бог. Мир Божји. Христос се роди – Вистина се роди! – напишаа од црквата Св. Благовештение.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content