СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Блокиран патот Росоман – Прилеп поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“

Блокиран патот Росоман – Прилеп, поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“ од Кавадарци, информираат од АМСМ.

Патот Росоман-Прилеп е блокиран од 12:30 часот за сообраќај во двата правци, кај мотел „Дреново“.

Нема информации до колку ќе трае блокадата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content