СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Битолскиот дувачки оркестар за првпат во ПРИЛЕП

На 27 април во 19:00 часот, подгответе се за нешто сосем ново ⭐️ најпознатите музички теми од најпопуларните цртани и филмови на репертоарот на големиот концерт на БИТОЛСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР и оркестарот на ДРЖАВНОТО МУЗИЧКО УЧИЛИШТЕ од Битола 🎺📯🎷
На концертот кој ќе се одржи во Центарот за култура Прилеп, ќе се изведуваат најпознатите музички теми од Кралот Лав, Frozen, Пинк Пантер, Пиратите од Карибите, Аладин и уште многу други, придружени со видео проекција.
Билети по цена од 150 денари набавете си уште веднаш на билетарницата во Центарот за култура – Прилеп, a исто така можете да резервирате и на 075/230-650.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content