СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Беспрекорна организација во црквата Св. Петка во Прилеп

Денес, на ВЕЛИК ПЕТОК, и покрај непријатната ситуација со епидемијата, храмот „Св. Петка“ во нас.Точила во Прилеп, благодарение на беспрекорната организација и несебичното залагање на свештениците и вработените во храмот, како и на волонтерите, ги прима верниците за поклонение пред Плаштаницата Христова, не прекршувајќи ги безбедносните мерки за заштита и превенција од корона вирусот, пропишани од Владата и МПЦ-ОА.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content