Без струја дел од улицата „Цане Коњарец“

4

За реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ), односно дел од улица „Цане Коњарец“ во Прилеп, истакнуваат од Регионален центар за управување со кризи, Прилеп.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content