СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Бегајќи од полицијата дрвокрадци од Прилеп вечерва се забиле во куќа

Вечерва околу 19 часот на улица “11-ти Октомври” во Прилеп, дрвокрадци во возило натоварено со бесправно исечени дрва, бегајќи од полицијата се забиле во куќа.

На лице место интервенирале две екипи на Територијалната противпожарна едница Прилеп и една екипа од брзата помош.

Засега не е познато со какви повреди се здобиле патниците во возилото, за што го чекаме официјалниот извештај од институциите.

Дрвокрадството е голем проблем во Прилеп и предизвикува огромен револт кај прилепчани. Тоа стана сериозен бизнис од кој печалат повеќе страни инволвирани во тоа.

Проблем е и безбедноста на пешаците и учесниците во сообраќајот, бидејќи легално регистрираните возила секојдневно се мета на проверки во центарот, за разлика од возилата на дрвокрадците.

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content