СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Апceње за поседyвање мapиxyaна во Прилеп и Битола

Извадоци од дневниот билтен на МВР

На 30.05.2022 на ул.„Павел Шатев” во Битола, полициcки cлyжбеници од СВР Битола го лишиле од cлобода Б.Н.(43) од Струмица, затоа што кај него била пронајдена и одземена мapиxyaна. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 30.05.2022 на ул.„Василе Павлоски – Џгуре“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.Ш.(22) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content