СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Апсење на Меѓународниот аеродром во Скопје

Вчера во 01.45 часот на Меѓународниот аеродром Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Л.Б.(60) од Република Турција, соопшти МВР.

За уапсеното лице при контрола и проверка било констатирано дека бил баран по меѓународна потерница од Интерпол-Белгија за сторено кривично дело недозволена трговија со дрога. Тој бил задржан во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content