СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Акција на прилепската шумска полиција

Во координирана акција на шумската полиција, синоќа кај местото Студенец над вештачкото езеро во Прилеп биле фатени 5 автомобили натоварени со нелегално сечени дрва.

Исто така на 05.07.2022 кај домот во населба “Тризла” било запленето уште едно возило натоварено со нелегално сечени дрва кое го управувал жител на Црнилиште.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content