СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Адреналински фестивал “Samokov Xtreme” (Видео)

Во организација на Општина Македонски брод денеска и утре во Самоков се одржува првиот адреналински фестивал на отворено SAMOKOV XTREME. Главната цел на овој фестивал е развојот на туризмот во Поречкиот регион и ставање на с.Самоков на мапата на атрактивни дестинации за авантуристички туризам.

Самоков ги отвори вратите за сите учесници кои ги има во голем број како што беше очекувано. Сите заинтересирани уредно се пријавија, потпишаа изјави и ги подигнаа стартните пакети, па започнаа со ревијално возење и запознавање со патеките.

Учесниците со своите спортски вештини ќе се презентират во следниве дисциплини и истите ќе имаат ревијален карактер: возење со теренски возила ( џипови), возење со мотокрос, возење со АТВ возила, возење со МТБ велосипеди, планинарeње.

Целата програма ТУКА, а еве дел од денешната атмосфера:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content