СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Административците вработени во ГОБ „8 септември“ излегоа на протест

Со транспаренти „И ние сме здравство и работиме во ковид болница“ вработените административци и технички персонал во ГОБ 8 септември излегоа на протест.

Бараат да им исплати еднократната помош од 30.000 денари затоа што и тие како и докторите работат со ковид пациети. Станува збор за 195 лица. Дел од нив реагираат и дека работат без продолжен договор за работа, а 150 лица се без решение за работа веќе 6 години.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content