СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Автомобил излета од патот Прилеп – Кавадарци, тешко повреден прилепчанец

На 04.12.2020 во 17.30 било пријавено дека на патот Прилеп – Кавадарци, кај каменоломот, патничко возило „форд фиеста“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.С.(36) од Прилеп, излетало од патот, информира МВР.

Во незгодата сопатникот од возилото Х.С.(38) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

 

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content