СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Maкедониja денecка на нов мегдан со cветcкиот шампион

Машката ракометна репрезентација на Македонија веќе е во Алборг каде денеска од 16 часот ќе го одигра квалификацискиот натпревар за пласман на Европското Првенство против Данска.

По триумфот над актуелниот светски и олимписки шампион во четвртокот во Скопје, нашите ракометари сосема растоварени ке влезат во денешниот дуел со домакинот.

Без оглед на исходот, нашата селекција е речиси пласирана на европскиот шампионат иако до крајот на квалификациите ке останат и дуелите со Финска и Швајцарија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content