Мерките од Планот за економски раст претставени пред белгиските бизнисмени во Антверпен

Ве уверувам дека странските инвеститори се добредојдени во Република Македонија порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на денешната тркалезна

Read more

Асоцијацијата за управување со отпад го поддржува управувањето со отпад на централно ниво

Преземањето на управувањето со отпадот на централно ниво е добар потег- оценува Асоцијацијата при Стопанската комора на Македонија. Оттаму сметаат

Read more

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ