СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Малиот Теодор ја доби престижната награда на Фестивалот “Пеце Атанасовски”: Слушнете го и уживајте! (Видео)

Синоќа заврши Фестивалот на народни инструменти и песни “Пеце Атанасовски”, кој оваа година се одржуваше по 46-ти пат.

Оваа година добитник на наградата на фестивалот “Гајдата на Пеце” беше 9-годишниот Теодор Грујоски од Битола.

Малиот Теодор е вистински виртуоз на гајда, а тоа го потврди и со неговиот настап на фестивалот.

Слушнете го и уживајте во продолжение:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content