Технологија

WhatsApp подготвува нова опција

WhatsАpp воведува нова опција што ќе им го олесни животот на корисниците кои се борат со меморијата на своите мобилни телефони.

Популарната апликација за комуникација планира да воведе интерфејс за употреба на зачувување, преку кој корисниците ќе можат да следат како и за што се поврзани со WhatsApp или меморијата на нивниот мобилен телефон. Интерфејсот ќе биде поделен на три дела.

Првиот дел ќе ја прикаже вкупната количина меморија што ја презема апликацијата, вклучувајќи ги и сите медиски датотеки примени или испратени преку неа. Вториот дел ќе прикаже колку меморија е зафатена исклучиво од мултимедијални датотеки, така што корисникот ќе може да види која зафаќа најмногу простор, за да може полесно да ги сортира. Третиот дел ќе прикаже колку меморија зазема секој разговор и во него ќе има алатка со која корисниците ќе можат да ја пребаруваат содржината на одреден разговор.

Опцијата треба да биде достапна и за корисниците на Android и за iOS, но во моментов е сè уште во фаза на тестирање, пишува Tech Radar.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content