СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Голем број корисници имаат проблеми со Gmail, не можат да испратат мејлови

Сè поголем број корисници пријавуваат дека Gmail не им дозволува да испратат пораки и да додаваат датотеки. Освен во Индија, овој проблем го имаат и корисници во Австралија, Јапонија и други земји во светот, пренесе Business Insider.

Од Google велат дека нивниот инженерски тим работи на откривање и решавање на проблемот. На официјалната страница на компанијата е наведено дека дошло до прекин на работата.

Ова е вторпат во два месеца да бидат пријавени проблеми поврзани со Gmail. Во јули корисниците наведоа дека не можат да се пријават на нивните Gmail профили. Google за кратко време го пронајде проблемот и ги отстрани пречките, но од компанијата не објаснија поради што дојде до тоа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content