СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

СТРУГА 2020: Вториот ден во знакот на скопските суперлигаши

После вториот ден на Струшкиот турнир веќе се одиграни шест средби, а денеска на трите дуели очекувано победите им припаднаа на трите состави од Скопје кои ја оправдаа улогата на фаворити.

Бутел Скопје прв славеше против вториот состав на Еурофарм Пелистер, а потоа и Металург го совлада Прилеп.

Третиот меч беше за актуелниот првак на Европа, Вардар кој доби силен отпор од Охрид, но очекувано ги освои бодовите.

После два дена табелите се само моментални и утре и задутре ќе доживеат нови промени така што в сабота ќе се има и распоредот на средбите за пласман

СТРУШКИ ТУРНИР, 48. ИЗДАНИЕ

РАСПОРЕД И РЕЗУЛТАТИ

ГРУПА А

СРЕДА, 12 АВГУСТ

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД     24:25 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ЧЕТВРТОК, 13 АВГУСТ

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2     21:17 (ИЗВЕШТАЈ)

ВАРДАР – ОХРИД     27:22 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ПЕТОК, 14 АВГУСТ

21:15ч

ВАРДАР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

САБОТА, 15 АВГУСТ

17:15ч

ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

21:15ч

ВАРДАР – БУТЕЛ СКОПЈЕ

ТАБЕЛА: 1. Вардар 2 бода (27:22); 2. Бутел Скопје 2 (45:42); 3. Охрид 2 (47:51); 4. Еурофарм Пелистер II 0 (17:21).

ГРУПА Б

СРЕДА, 12 АВГУСТ

СТРУГА – ПРИЛЕП     28:32 (ИЗВЕШТАЈ)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ     24:22 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ЧЕТВРТОК, 13 АВГУСТ

МЕТАЛУРГ – ПРИЛЕП     33:24 (ИЗВЕШТАЈ/ГАЛЕРИЈА)

ПЕТОК, 14 АВГУСТ

17:15ч

СТРУГА – МЕТАЛУРГ

19:15ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ПРИЛЕП

САБОТА, 15 АВГУСТ

19:15ч

СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

ТАБЕЛА: 1. Металург 2 бода (55:48); 2. Еурофарм Пелистер 2 (24:22); 3. Прилеп 2 (56:61); 4. Струга 0 (28:32).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content