СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Докторите тврдат дека секоја жена би требало да јаде салата од пиперка и лук или рендани моркови и лук. Тоа ќе ѝ обезбеди здравје, виталност и убавина.

Погледнете го рецептот по кој можете да ја направите оваа лековита салата…

Состојки:
– свежи пиперки
– магдонос
– лук
– сол
– масло
– оцет

Приготвување:
Добро измијте ги пиперките и печете ги во рерна на 200 степени, 25 до 30 минути. Потоа, излупете ги пиперките. Ситно исечкајте лук и магдонос. Помешајте ги со исчистените пиперки. Зачинете по желба. Добар апетит!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content