Политика

[ВО ЖИВО] Конститутивна седница на новиот парламентарен состав

Во Собранието на Република Северна Македонија, денеска на пладне во салата Голема купола се одржува првата седница на новиот парламентарен состав согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19.

Со седницата претседава претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content