Локално

Прилеп: Двајца новозаболени и двајца оздравени од Ковид 19

Од прилепскиот Центар за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 случаја на заболени од коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 53. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 333, информираат локалните власти.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content