Економија

Ажуриран списокот на фирми кои зеле пари од државата, а не исплатиле плати

Владата подоцна вечерва го објави ажурираниот список со фирми што зеле државна помош за плати на вработените, а не им ги исплатиле.

Според УЈП, станува збор за 708 компании кои за април и мај зеле околу 385 000 евра од државата за субвенции на платите, но не им ги исплатиле на нивните вработени.

Новата листа можете да ја погледнете на следниов ЛИНК. 

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content