Локално

Прилеп: Три нови случаи на Ковид 19, шестмина оздравеле

Денеска во општина Прилеп има 3 случаи на заболени од коронавирус, а од заразната болест оздравеле 6 лица,информираат од прилепскиот Центар за јавно здравје.

Во моментов бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 51. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 321, информираат локалните власти.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content