СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Познато кога ќе биде претставен новиот Windows 10X

Иако се претпоставуваше дека Microsoft новиот оперативен систем ќе го претстави оваа година - најверојатно тоа нема да се случи, пишува The Verge.

Оперативниот систем Windows 10X најверојатно ќе биде претставен наредната година. Од компанијата ја наведуваат ситуацијата со коронавирусот како причина за пролонгирање на претставувањето.

Овој оперативен систем се разликува од претходните по тоа што е прилагоден на уредите кои имаат два екрана.

Windows 10X е наменет за едукација и за работа. Се шпекулира дека ќе биде претставен во пролет во 2021 година.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content