Локално

Денеска нема новозаболени од Ковид 19 во Прилеп, четворица оздравеле

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а четворица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи изнесува 55, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312;Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content