СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Викендов и во Прилеп журка во ноќен клуб без дистанца и заштитни маски

По фотографиите во ноќниот клуб во Струмица таква слика викендов можеше да се забележи и во Прилеп. Иако забавите се забранети, организаторите на истите за да привлечат посетители ги промовираат на социјалните мрежи.

Прилепскиот клуб „Калипсо“ вчера бил преполн, а забавата како што може да се види од фотографиите поминала со гужва, турканици, лица без заштитни маски, а не се одржувало ниту социјална дистанца.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content