Локално

Прилепчанец приjaвил нaпaд со камен од друго лице

Се преземаат мерки за расчситување на случајот.

На 19.07.2020 во 02.00 часот во Полициска станица Прилеп, Д.Д.(32) од Прилеп пријавил дека околу 00.20 часот на ул.,,Војводинска“ по претходна расправиja бил физички nападнат со камен од Д.С. кој потоа бил приведен од полициски службеници од Полициска станица Прилеп, пишува во дневниот билтен на МВР.

Се преземаат мерки за расчситување на случајот.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content