Локално

Во Прилеп едно лице заболено од коронавирус

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус.

Бројот на активни случаи изнесува 57, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 16 лица на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 82 лица.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content