СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Во Македонија 7777 лица се заразиле со коронавирус, еве каква е состојбата низ градовите

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7777, бројката на оздравени пациенти е 3960, на починати е 368, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3449.

Во моментов дистрибуцијата по градови е следна:

Скопје 3716, активни 1871, Куманово 831, активни 164, Дебар 137, активни 76, Штип 421, активни 161, Прилеп 291, активни 59, Тетово 844, активни 324, Струга 300, активни 147, Велес 201, активни 38, Битола 68, активни 27, Охрид 219, активни 133, Кавадарци 23, активни 15.

Гостивар 211, активни 128, Гевгелија 12, активни 3 (*2 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Богданци), Струмица 19, активни 11, Крива Паланка 18, активни 8, Радовиш 4, активни 0, Крушево 9, активни 5, Кочани 76, активни 16, Пробиштип 32, активни 20, Демир Хисар 5, активни 4.

Македонски Брод 8, активни 6, Пехчево 6, активни 2, Берово 4, активни 1, Валандово 6, активни 0, Виница 4, активни 1, Делчево 1, активни 0, Кратово 5, активни 2, Свети Николе 88, активни 81, Кичево 65, активни 56, Ресен 132, активни 87, Неготино 21, активни 3 (* 10 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content