Локално

Двајца новозаразени со Ковид 19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има два случаја на новозаболени од коронавирус.

Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 38 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 13 лица позитивни на коронавирус;

.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат вкупно 82 лица, информираат локалните власти.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content