Култура

Зоолошка добива авантуристички парк за деца

Авантура- паркот е донација од Агенцијата за млади и спорт, со цел рекреација, спортување и забава за деца од 5 до 12 години.

Од Зоолошката велат дека овој парк ќе биде налик познатите европски авантуристички паркови за најмладите и ќе се простира на површина од 2.000 квадратни метри, со безбедни реквизити за користење.

Наскоро почнуваат подготовките во ботаничката градина на Скопје ЗОО, а користењето на авантура-паркот ќе биде бесплатно за сите деца.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content