Локално

Тројца новозаразени во Прилеп, по еден во Крушево и Македонски Брод

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека денеска во општина Прилеп има три случаи на коронавирус, а по еден случај е регистриран и во општините Крушево и Македонски Брод.

Бројот на активни случаи изнесува 46, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување.

На Инфективното одделение во прилепската општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content