Здравје

Нови 176 случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 9 пациенти

Во последните 24 часа регистрирани се 176 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 870 тестa.

Распоредени по градови:

Скопје – 61
Тетово – 22
Струга – 19
Штип – 14
Охрид – 14
Куманово – 8
Гостивар – 7
Кичево – 6
Прилеп – 5
Велес – 5
Ресен – 5
Битола – 3
Кочани – 2
Струмица – 1
Демир Хисар – 1
Дебар – 1
Пехчево – 1
Пробиштип – 1

Истовремено, 80 пациенти се излекувани, а починаа 9 пациенти позитивни на Ковид-19. Седуммина од Скопје, еден од Струга и еден од Тетово.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content