Здравје

ЕДНОСТАВНО Е: Направете сами масло за брзо потемнување

Заборавете на скапите креми и популарните спрејови за брз тен. Еве одличен рецепт за домашно и целосно природно масло со кое ќе имате тен на кој сите ќе ви завидуваат.

Ефектот е одличен, а еве што ви треба за приготвување:

  • 3 дл маслиново масло
  • 2 моркови
  • 6-7 излупени ореви

Начин на приготвување: Се сечкаат морковите и оревите, се ставаат во стаклена тегла и се прелеваат со масло. Теглата добро затворете ја и оставете ја на светло место да стои околу 30 дена.

Вреди да се проба.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content