Локално

Тешко повреден текстилен работник во Прилеп

Текстилен работник од Прилеп се повредил додека бил на работното место во фабриката на улица Александар Македонски.

Полицијата соопшти дека станува збор за Д.К.(35) од Прилеп кој се повредил додека ги извршувал своите работни задачи во фабриката.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content