СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Тешко повреден текстилен работник во Прилеп

Текстилен работник од Прилеп се повредил додека бил на работното место во фабриката на улица Александар Македонски.

Полицијата соопшти дека станува збор за Д.К.(35) од Прилеп кој се повредил додека ги извршувал своите работни задачи во фабриката.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content