Локално

Денеска двајца новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Во општина Прилеп денеска има двајца новозаболени од коронавирус. Бројот на активни случаи изнесува 21, од кои 13 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување, информираат од Општина Прилеп.

На Инфективното одделение во прилепската општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.

Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content