СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Денеска двајца новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Во општина Прилеп денеска има двајца новозаболени од коронавирус. Бројот на активни случаи изнесува 21, од кои 13 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување, информираат од Општина Прилеп.

На Инфективното одделение во прилепската општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content