СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанка тешко повредена откако СОПРУГОТ ЈА НАПАДНАЛ СО НОЖ

Прилепчанка била нападната со нож од својот сопруг кој имал здраствени проблеми, по што со тешки повреди била пренесена во болница.

На 22.06.2020 во 07:15 часот во Полициска станица Прилеп, К.С.(58) од Прилеп пријавила дека во нејзиниот дом во Прилеп била физички нападната со нож од нејзиниот сопруг З.С.(57) кој имал здравствени проблеми при што и биле нанесени тешки телесни повреди, констатирани од доктор во Општата болница Прилеп, соопштува полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content