СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Ова се датумите за квалификациските натпревари во ЛШ и во ЛЕ на нашите тимови!

УЕФА денеска донесе неколку важни одлуки, меѓу кои и оние дека во квалификациите за ЛШ и за ЛЕ, нашите екипи ќе играат само по еден натпревар, на кој домаќинот ќе се одредува со ждрепка, со исклучок на плеј-оф мечевите во ЛШ каде ќе се играат два меча.

Познати се и датумите на одигрување, и тоа се следните:

ЛИГА НА ШАМПИОНИ

 1. коло – 18 и 19 август
 2. коло – 25 и 26 август
 3. коло – 15 и 16 септември
  плеј оф – 22/23 септември и 29/20 септември
  групна фаза: 20/21 октомври, 27/28 октомври, 3/4 ноември, 24/25 ноември, 1/2 декември, 8/9 декември

ЛИГА НА ЕВРОПА:

 1. коло – 27 август
 2. коло – 17 септември
 3. коло – 24 септември
  плеј-оф: 1. октомври
  групна фаза: 22. октомври, 29. октомври, 5. ноември, 26. ноември, 3. декември и 10. декември.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content