СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

88 нови случаи на КОВИД-19 во Скопје

Сеуште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела држава.

Според информации за Сител од Центарот за јавно здравје само во главниот град изминатото деноноќие се дијагностицирани 88 нови случаи позитивни на КОВИД-19. Најголем број од овие случаи се во скопската општина Чаир каде што според информациите има над 100 активни случаи на КОВИД-19.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content