Спорт

Се враќа Премиер Лигата , веднаш се игра големото дерби

Повеќето клубови се согласија со одлуката за продолжување на најсилната лига во светот, а доколку се оди според планот, 17 јуни е датум за враќање на англискиот фудбал.

До крајот на сезоната остануваат уште девет кола и Ливерпул ќе ги направи последните чекори кон титулата бидејќи се убедливо први. Од друга страна, ќе има голема битка за позициите кои водат во Лигата на шампионите и за останување во лигата.

Треба да се одиграат уште 92 натпревари до крајот, а последниот натпревар од Премиер лигата се одигра на 13 март кога Лестер го совлада Астон Вила со 4: 0.

Сите натпревари ќе се играат без гледачи.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content