СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилеп: Втор ден по ред нема нови заболени од Ковид 19

Во општина Прилеп денеска нема нови случаи на заболени од коронавирус, како ни новооздравени од оваа заразна болест, информираат локалните власти.

Вкупниот број на активни случаи изнесува 46, од кои 28 лица се наоѓаат на домашно лекување.

Во самоизолација се наоѓаат 72 лица.

За време на продолжениот викенд, регистрирани се две нарушувања на полицискиот час, велат од Општина Прилеп.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content