Политика

За Села предлогот на СДСМ е неприфатлив, а опасноста за здравјето се зголемува

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, порачува дека опасноста за здравјето на граѓаните се големува.

Додека СДСМ бара избори во најбрз можен рок, Села кој по професија е доктор алармира дека опасноста од коронавирусот не е исчезната туку напротив, опасноста за здравјето се зголемува.

Села потврди дека предлогот на СДСМ, изборите да се одржат на 21 јуни, не бил прифатлив за опозициската ВМРО-ДПМНЕ, но ниту за партијата којашто тој ја предводи.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content