СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Општина Прилеп од следната недела ќе почне со исплата на субвенциите за набавените инвертори и велосипеди

Од Општина Прилеп ги информираат граѓаните, дека во завршна фаза е постапката за исплата на субвенциите за набавените инвертори и велосипеди. Останува членовите на комисијата формирана за таа намена, да ги посетат домовите на преостанатиот дел од граѓаните кои конкурирале за субвенции за инвертори. Со тоа, ќе се создадат услови во текот на следната недела, Општина Прилеп да ги уплати субвенционираните средства на сметките на граѓаните , велат локалните власти .

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content