СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Утре ќе се врши замена на шините на преминот во населбата ,,Сточен пазар”

Поради оштетување на надворешна шина помеѓу железничките станици Прилеп и Битола, на патен премин во ниво „Сточен пазар“, ЈП Македонски железници во текот на утрешниот ден, четврток 14-ти мај во периодот од 07.00 до 17.00 часот, ќе врши замена на шините.

Во тој временски период патниот премин ќе биде затворен за патен сообраќај, а возилата ќе се пренасочуват на патниот премин рампа Крушевско џаде.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content