СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанец, за време на полициски час, нападнал полицајци

Од МВР информираат дека на 09.05.2020 околу 21,00 часот на бензинската пумпа на ул.Прилепски бранители во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп за време на забраната за движење бил лишен од слобода Г.К.(43) од Прилеп, бидејќи физички нападнал полициски службеници при вршење на службени дејства.

По документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content