СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Баба Елена од Прилеп е највозрасниот излекуван пациент од коронавирус (фото)

Елена Макалоска е најстариот излекуван пациент од коронавирус во Општата болница во Прилеп „Борка Талески“.

Денес имаме и причина за славење. Најстариот излекуван пациент од Covid 19 во нашето инфективно одделение.85 годишната Елена Макалоска пресреќна посака да се фотографира со дел од нашиот персонал, велат од Општата болница во Прилеп „Борка Талески“.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content