СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Kaрантинско уживање за најмалите: Претставата “Јунаците од бајките” во изведба на прилепскиот театар (Видео)

Претставата за деца “Јунаците од бајките” во изведба на актерите од театарот “Војдан Чернодрински”- Прилеп

Центарот за култура “Марко Цепенков” од Прилеп, на својот јутјуб канал започна со објавување на претстави од театарот “Војдан Чернодрински”.

После “Тапани во ноќта”, објавена е и претставата за деца “Јунаците од бајките”.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content